Dzielnicowy ujawnił kłusownika

Na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa w ostatnim czasie anonimowo została naniesiona informacja o kłusownictwie w rejonie miejscowości Proszówka koło Gryfowa Śląskiego. Do rozpatrzenia zgłoszenia został przydzielony dzielnicowy tego rejonu.

Przy współpracy z mieszkańcami dzielnicowemu udało się zebrać informacje z których wynikało, iż istnieje duże prawdopodobieństwo, że kłusownictwem zajmuje się 75 letni mieszkaniec wskazanej miejscowości.

Dzielnicowy w tym przypadku poprosił o pomoc policjantów wydziału kryminalnego i wspólnie dokonali przeszukania wskazanych pomieszczeń.

W wyniku przeszukania policjanci Komisariatu Policji z Gryfowa Śląskiego ujawnili 2 sztuki nielegalnej broni palnej, 160 sztuk różnego rodzaju amunicji, sidła oraz wnyki, dużą ilość skór dzików, lisów, saren, kun, borsuków. Wśród ujawnionych rzeczy znajdowały się także duża ilość poroży kozłów oraz pochowane w zamrażarkach mięso dziczyzny.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwo odpowie przed Sądem Rejonowy w Lwówku Śląskim.

Warto zaznaczyć iż w tym przypadku wzorcowo zadziałał opracowany w policji system Krajowej Mapy Zagrożeń, który w połączeniu z rolą dzielnicowego i współpracą mieszkańców wyeliminował zagrożenie powodując, że w okolicy jest bezpieczniej.

asp. szt. Mateusz Królak