„Kryminalne zagadki Lwówka Śląskiego”, czyli gdzie będziemy, kiedy nie będzie nas w domu

W lutym, grupa młodzieży biorącej udział w projekcie pn. „Kryminalne zagadki Lwówka Śląskiego” realizowanego przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Lwówku Śląskim, zorganizowała spotkanie, na które zaprosiła swoich rodziców. Była to doskonała okazja, aby zaprezentować efekty kilkumiesięcznej pracy nad tworzeniem projektu, pochwalić się wnioskiem, na który młodzi ludzie otrzymali dofinansowanie od Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, administrowanej przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży, w ramach Programu „Równać Szanse 2018”. Podczas spotkania przedstawiony został harmonogram działań, które młodzież planuje zrealizować, a także wymienione zostały osoby oraz instytucje, z którymi nawiążą współpracę podczas trwania projektu.
Przed Nimi wielka przygoda. Realizacja kryminalnego filmu, będzie nie lada wyzwaniem. Projekt rozpocznie się warsztatami fotograficznymi, podczas których młodzież pozna m.in. tajniki fotografowania oraz zapozna się z zasadami przygotowywania planu filmowego. Zorganizowany zostanie wyjazd do kina, wieczór filmowy oraz Dzień Filmowy, na który zaproszeni zostaną uczniowie pobliskich szkół. Niespodzianką będzie udział zespołu muzycznego, który gościnnie wystąpi w realizowanym filmie. Planowane jest przy tym odkrywanie atrakcyjnych miejsc Gminy i Miasta Lwówek Śląski, gdzie nagrywane będą poszczególne sceny filmowe.
Istotnym punktem spotkania było także odczytanie poszczególnych punktów kontraktu, zawierającego zbiór zasad, jakimi młodzież chce kierować się podczas realizacji projektu.
Rodzice, byli mile zaskoczeni zaangażowaniem młodych ludzi, ich pomysłami i integracją, a także tym, że lwówecka biblioteka stała się miejscem, gdzie mogą i chcą wspólnie spędzać swój wolny czas – „gdzie będą, kiedy nie będzie ich w domu”.
Fajnie jest mieć taką Młodzież!