Kwietniowe spotkania młodzieży z kryminałem

12 kwietnia odbyły się ostatnie warsztaty filmowe z Mariuszem Draganem. Młodzież stworzyła roboczy plan filmowy nagrywając jedną z najważniejszych scen swojego filmu z zagadką kryminalną w tle. Gabrysia i Tymek po raz pierwszy wcielili się w role głównych bohaterów filmu – Bianki i Tymusia Woźnego. Ich umiejętności aktorskie zaskoczyły całą grupę, wywołując nie tylko podziw, ale również salwy śmiechu.

W kwietniu grupę odwiedził również Karol Kureła z zespołu AD HoC, który gościnnie wystąpi w realizowanym przez młodzież filmie.

Kwietniowy miesiąc zakończył się wieczorem filmowym, podczas którego wyświetlane były kryminalne filmy. Organizacją spotkania zajął się Kuba, który sprawił niezwykłą niespodziankę swoim rówieśnikom. Młodzież fajnie spędziła czas, integrując się ze sobą i nabierając sił przed pracowitym, filmowym majem.

Tekst i zdjęcia: PiMBP w Lwówku Śląskim

Projekt „Kryminalne zagadki Lwówka Śląskiego”, realizowany przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Lwówku Śląskim, prowadzony jest w ramach Programu „Równać Szanse” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, administrowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.