Młodzież z Wieruszowa animuje młodzież z Lwówka Śląskiego

11 maja młodzież uczestnicząca w projekcie „Kryminalne zagadki Lwówka Śląskiego”, realizowanym przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Lwówku Śląskim, gościła u siebie grupę młodzieży z Wieruszowa, która bierze udział w projekcie pn. „AnimWIER”, realizowanym przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. W.S. Reymonta w Wieruszowie.

Spotkanie rozpoczęło się od zwiedzania ratuszowych pomieszczeń – Sali Ławy, Sali Ślubów oraz Biblioteki. Następnie przyszedł czas na wspólną integrację. Obie grupy opowiadały sobie o swoich projektach, a także o własnych zainteresowaniach i pasjach. Ponieważ wieruszowska grupa prowadzi działania animacyjne, z łatwością wciągnęła do wspólnej zabawy grupę lwówecką.  Spotkanie było okazją do poznania innych rówieśników, tak samo kreatywnych, którzy z przyjemnością podejmują wyzwania, angażując się nie tylko we własny rozwój, ale także w pracę na rzecz społeczności lokalnej. To było niezapomniane spotkanie młodych, energicznych ludzi, zarażających swym uśmiechem i humorem, którzy z łatwością zawarli nowe znajomości. Wszyscy pożegnali się z obietnicą, że kiedyś znów, być może, się spotkają. Fajnie jest mieć taką Młodzież!

Tekst i zdjęcia: PiMBP w Lwówku Śl.

Projekt „Kryminalne zagadki Lwówka Śląskiego”, realizowany przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Lwówku Śląskim, prowadzony jest w ramach Programu „Równać Szanse” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, administrowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.