Turyści ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lwówku Śląskim na 8 miejscu w Polsce

W dniach 1-3 czerwca br. w Wadowicach (woj. małopolskie), odbył się finał centralny 46. Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK. Uczestniczyli w nich zwycięzcy eliminacji wojewódzkich. W kategorii szkół gimnazjalnych Dolny Śląsk reprezentowała drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Lwówku Śląskim w składzie Kaja Czachara, Honorata Król, Hanna Sysak, opiekun: Maciej Szczerepa.

Uczestnicy finału musieli wykazać się szeroką wiedzą i umiejętnościami m.in. z krajoznawstwa, turystyki, samarytanki, topografii, przepisów ruchu drogowego. Organizatorzy oceniali również posiadane odznaki i uprawnienia turystyczne. Ostatecznie w wyniku dwudniowych zmagań nasz zespół został sklasyfikowany na ósmym miejscu w Polsce. Pobyt w Wadowicach był też okazją do odwiedzenia miejsc związanych z naszym patronem – św. Janem Pawłem II. Wyjazd do Wadowic został sfinansowany przez Urząd Gminy i Miasta Lwówek Śląski.

Przypomnijmy, że w dniach 12-13 maja br. odbył się etap wojewódzki 46. Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK, który zgromadził ponad 20 drużyn z Dolnego Śląska, wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach. Po podsumowaniu wyników pierwsze miejsce i tytuł mistrza Dolnego Śląska zdobyła Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana Pawła II w Lwówku Śląskim.

Tekst i zdjęcia / Szkoła Podstawowa nr1 w Lwówku Śl.