Wieści ze Szkoły Podstawowej w Płóczkach Górnych

FINAŁ KONKURSU „CYBERBEZPIECZNI”

7 grudnia, w Kampusie Politechniki Wrocławskiej we Wrocławiu odbył się finał Konkursu „Cyberbezpieczni”, którego celem jest podnoszenie wiedzy z zakresu cyberbezpieczeństwa wśród uczniów szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy szóstej Oliwia Drążek. Gratulujemy Oliwii wiedzy z zakresu cyberbezpieczeństwa!

GÓRA GROSZA

Społeczność naszej szkoły włączyła się w charytatywną akcję „Góra Grosza”, aby wspomóc grosikami rodzinne domy dziecka. Grosz do grosza i zbiera się góra, za którą wdzięczne są dzieci z rodzinnych domów dziecka. A nasze serca cieszą się, gdy możemy innym pomagać!

GOŚCIMY WOLONTARIUSZY

08 grudnia naszą szkołę odwiedzili Wolontariusze z Zespołu Szkół Ekonomiczno – Technicznych w Rakowicach, którzy przedstawili inscenizację „Witaminki dla księżniczki Marcelinki” promującą zdrowe odżywianie.

DEKORACJE ŚWIĄTECZNE

Uczeń klasy szóstej Maciej Mazur otrzymał Nagrodę Rady Miejskiej Gminy i Miasta Lwówek Śląski w XII Powiatowym Konkursie Twórczości Plastycznej „Dekoracje świąteczne z masy solnej – Kosmiczne Święta”. Gratulacje!

WYCIECZKA EDUKACYJNA

11 grudnia uczniowie klasy trzeciej i piątej uczestniczyli w wycieczce do Bolesławca. Zwiedzili fabrykę naczyń kamionkowych „Manufaktura”. Mieli możliwość zaobserwować krok po kroku ręczne powstawanie naczyń kamionkowych. Pełną gamę tworzonych produktów obejrzeli w sklepie, gdzie każdy mógł dokonać zakupu.

Kolejnym etapem wycieczki była Pizzeria Tomato w Tomaszowie Bolesławieckim.  Każdy z uczniów uczestniczył w warsztatach „Akademia Młodego Pizzera”. Zabawa polegała na samodzielnym wyrabianiu pizzy z ciasta oraz dodaniu ulubionych składników. Następnie wypiek pizzy i… skonsumowanie. Każdy mógł się poczuć jak kucharz. Chętni mogli spróbować swoich umiejętności w akrobacjach plackiem szkoleniowym do pizzy. Każdy uczestnik zabawy otrzymał Dyplom Młodego Pizzera i balonik. Warsztaty dostarczyły wielu wrażeń i były świetną zabawą!

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

Pasowanie na uczniów to wyjątkowo ważna uroczystość dla świeżo upieczonych pierwszoklasistów. Szkoła to bowiem nowe obowiązki, otoczenie, a także nowe wyzwania. Zgodnie z tradycją 12 grudnia pierwszoklasiści uczestniczyli w akcie pasowania na ucznia Szkoły Podstawowej w Płóczkach Górnych. Uczniowie rozpoczęli uroczystość występem artystycznym, recytowali wiersze, śpiewali piosenki, tańczyli. Z honorem złożyli ślubowanie. Pani dyrektor dokonała aktu pasowania symbolicznym ołówkiem. Od tego momentu pierwszaki stały się prawowitymi uczniami naszej szkoły. Dzieci otrzymały upominki od rodziców oraz pamiątkowe dyplomy. Przedstawiciele Samorządu Szkolnego i Szkolnej Kasy Oszczędności powitali młodszych kolegów ciepło i serdecznie, wręczając drobne upominki. Po części oficjalnej uczniowie wraz z rodzicami udali się do sali, gdzie uczestniczyli w słodkim poczęstunku i zabawach.

 

PARADA MIKOŁAJÓW I KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

W piątek, 15 grudnia uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły, przebrani w Mikołajowe stroje uczestniczyli w XXIII Lwóweckiej Paradzie Mikołajów. Po kilkuminutowym przemarszu wokół lwóweckiego ratusza odbyły się prezentacje – nasze „Agatki” śpiewanymi kolędami i pastorałkami wprowadziły w  świąteczny klimat. Tego dnia rodzice i uczniowie wzięli udział w Gminnym Kiermaszu Świątecznym. Doskonałe domowe wypieki cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dochód ze sprzedaży ciast zostanie przeznaczony na potrzeby Rady Rodziców naszej szkoły.

KONKURS „CHRISTMAS IS COMING”

19 grudnia odbył się konkurs języka angielskiego dla klas III – V, który miał na celu utrwalenie pojęć związanych ze zwyczajami świątecznymi. Uczestnicy rozwiązywali krzyżówki, zagadki, rebusy. Brawa dla wszystkich drużyn i ich umiejętności językowych!

JASEŁKOWE KOLĘDOWANIE

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. W świąteczną atmosferę wprowadzili uczniowie klasy IV, którzy wraz z zespołem „Agatki” przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 20 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: Pani Burmistrz Mariola Szczęsna, Pani Przewodnicząca Rady Miasta i Gminy Ewa Dąbrowska, Ksiądz Rajmund Górski, Radny Mateusz Rusinek, Pan Włodzimierz Zdzienicki, Pani Dorota Budzianowska, Pani Jolanta Mańkiewicz oraz Pan Piotr Paweł Budzianowski. Dziękujemy gościom za przyjęcie zaproszenia oraz przekazane życzenia.

Tekst i zdjęcia: SP w Płóczkach Górnych