Przekaż 1 % podatku dla lwóweckich harcerzy z 45 DH „Watra” i wesprzyj ich działalność

45 Drużyna Harcerska „Watra” należy do Hufca ZHP Złotoryja im. Pionierów Ziem Zachodnich i działa na terenie Lwówka Śląskiego. 

Drużyna powstała w listopadzie 2014 roku i od tamtego czasu cieszy się dużym zainteresowaniem dzieci i młodzieży ze Lwówka Śląskiego i okolic.

Podczas dwuletniej pracy Watra zaangażowała się w wiele akcji miejskich i gminnych m.in.: przywiezienie do Lwówka Śl. i przekazanie mieszkańcom Betlejemskiego Światła Pokoju (podczas Jasełek Ulicznych oraz pasterki w kościele pw. WNMP), pomoc przy organizacji „Bezpiecznych Ferii”, „Bezpiecznego Dnia Dziecka”, segregacji nakrętek dla chorego Szymonka Dworaka oraz akcji charytatywnych na leczenie chorej pani Anny Olech.

Kadra drużyny dba o rozwój fizyczny i duchowy podopiecznych. Podczas zbiórek nie brakuje gier terenowych, pląsów, piosenek i dobrej zabawy. Ważnym elementem jest także kształtowanie w młodych Polakach postaw patriotycznych, dlatego drużyna bierze czynny udział w miejskich obchodach świąt państwowych tj. 11 listopada, 3 maja. Dodatkowo, aby urozmaicić naukę historii Polski, Watra organizuje dla harcerzy gry terenowe i apele upamiętniające ważne dla naszego kraju wydarzenia: Akcja pod arsenałem, Wybuch Powstania Warszawskiego, Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

W zeszłym roku z okazji Dnia Myśli Braterskiej drużyna zorganizowała zawiązanie kręgu przyjaźni na lwóweckim rynku. Mamy nadzieję, że ten zwyczaj już na zawsze wpisze się w obchody DMB we Lwówku Śląski, dlatego zapraszamy wszystkich 22.02.2017 na wspólne odśpiewanie „Bratniego Słowa”. Czekamy na Was o godzinie 17:00 przy wieży ratusza!

Harcerze i zuchy uczą się radzić sobie w trudnych sytuacjach, dlatego na zbiórkach często pojawiają się elementy z pierwszej pomocy. Co jakiś czas drużyna wyrusza w teren, aby lepiej poznać okolice Lwówka Śląskiego oraz przećwiczyć w praktyce nabyte wcześniej umiejętności z terenoznawstwa. Podczas biwaków i obozów harcerze uczą się samodzielności- służba w kuchni i utrzymanie porządku na swoim materacu to codzienność.

 45 DH „Watra” może pochwalić się także drobnymi sukcesami:

  • nagroda Grand Prix (najważniejsza nagroda festiwalu!) podczas IX Dolnośląskiego Festiwalu Piosenki Patriotycznej i Harcerskiej w Jeleniej Górze;
  • 1 miejsce w V Międzynarodowych Zawodach Latawcowych „PER ASPERA AD ASTRA” w kategorii latawców płaskich (2015);
  • 1 miejsce w VI Międzynarodowych Zawodach Latawcowych „PER ASPERA AD ASTRA” w kategorii latawców płaskich (2016);
  • 2 miejsce w grze terenowej podczas odebrania Betlejemskiego Światła Pokoju we Wrocławiu (2015);
  • 3 miejsce podczas IX Dolnośląskiego Festiwalu Piosenki Patriotycznej i Harcerskiej w Jeleniej Górze w kategorii zuchowych zespołów.

Oprócz tego mamy w drużynie nagrody indywidualne:

  • 1 miejsce podczas VIII Dolnośląskiego Festiwalu Piosenki Patriotycznej i Harcerskiej „MOJA MAŁA OJCZYZNA” w Jeleniej Górze, w kategorii zuchowych solistów zajęła Amelia Skrucha (2015);
  • 1 miejsce podczas IX Dolnośląskiego Festiwalu Piosenki Patriotycznej i Harcerskiej w Jeleniej Górze, w kategorii zuchowych solistów zajęła szóstkowa Tamara Kamińska (2016)
  • 2 miejsce w konkursie na kartkę z okazji Imienin Zucha zajął zuch Jakub Wzorek (2015)
  • nagrodę specjalną za promowanie w swoim środowisku konkursu na kartkę z okazji Dnia Myśli Braterskiej otrzymały dwie harcerki: Maja Kania i Emilia Jaskuła (2015)

Dalej nie jesteś pewien, czy przekazać swój jeden procent na lwóweckich harcerzy?

Zapraszamy do oglądnięcia prezentacji, która w skrócie przedstawia:

Wszystkich zainteresowanych działalnością drużyny zapraszamy na naszego Facebooka:

https://www.facebook.com/45dhwatra

Wszystkie środki pozyskane z Państwa 1% będą przeznaczone na pracę śródroczną drużyny: kredki, farby, markery, kreda, kartki, drobne instrumenty muzyczne (grzechotki, tamburyna itp.) i inne materiały programowe.

 

Nr KRS: 0000264246

Dane szczegółowe: Hufiec ZHP Złotoryja, 45 Drużyna Harcerska „Watra”