Dziewczęta i chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lwówku Śląskim najlepsi w Czwórboju Lekkoatletycznym

Drużyny dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lwówku Śląskim wygrały Mistrzostwa Powiatu Lwóweckiego SZS w Lekkoatletycznym Czwórboju Przyjaźni Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych.
Mistrzostwa Powiatu Lwóweckiego SZS w Lekkoatletycznym Czwórboju odbyły się 27 kwietnia 2017 roku na Stadionie Lekkoatletycznym przy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Lwówku Śląskim.
Mimo niesprzyjających warunkach atmosferycznych do zawodów zgłosiło się siedem drużyn dziewcząt i chłopców (86 uczniów). Uczniowie i uczennice szkół podstawowych z powiatu lwóweckiego rywalizowały w 4 konkurencjach lekkoatletycznych: biegu na 60 m, skoku w dal ze strefy, rzucie piłeczką palantową z rozbiegu, biegu na 600m dziewcząt oraz biegu na 1000 m chłopców. Kierownikiem zawodów był Grzegorz Połaczewski, a sędziami poszczególnych konkurencji sportowych nauczyciele wychowania fizycznego ze szkół podstawowych z powiatu lwóweckiego. Zwycięskie drużyny będą reprezentowały Gminę Lwówek Śląski oraz Powiat Lwówecki na Finale Strefy Jeleniogórskiej, który odbędzie się 11 maja 2017 roku w Zgorzelcu.
Organizatorem zawodów był Powiatowym Szkolny Związek Sportowy w Lwówku Śląskim oraz Gimnazjum im. Jana Pawła II w Lwówku Śląskim. Zawody zostały sfinansowane ze środków pochodzących z dotacji z budżetów Powiatu Lwóweckiego oraz Gminy i Miasta Lwówek Śląski.

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Powiatu Lwóweckiego SZS w Lekkoatletycznym Czwórboju:

Dziewczęta Szkół Podstawowych:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Lwówku Śląskim – 1140 pkt.
w składzie: Paulina Michalska – 251 p., Natalia Szumska – 223 p., Emilia Różnicka – 213 p., Maja Gudowicz – 178 p. , Lena Zimmer – 145 p. i opiekun Magdalena Pawłowicz.

II miejsce – Szkoła Podstawowa we Wleniu – 855 pkt.
w składzie: Ada Gap – 226 p., Dominika Załęska – 182 p., Anna Kościńska – 172 p., Julia Krajewska – 167 p., Amanda Morman – 108 p., Marta Wojewódka – 70 p. i opiekun Anna Kulikowska

III miejsce – Szkoła Podstawowa w Gryfowie Śląski           m – 719 pkt.
w składzie: w składzie: Klaudia Bocheńska – 192 p., Wiktoria Korziewicz – 184 p., Maja Ferensowicz – 155 p., Daria Baszak – 97 p., Wiktoria Nowakowska – 91, Amelia Widuch – 67 p. i opiekun Karolina Harmacińska

IV miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 w Lwówku Śląskim – 686 pkt.
w składzie: Zuzanna Szymaniak – 185 p., Maja Kobak – 177 p., Malwina Maciejczyk – 122 p., Martyna Wawrzynowicz – 106 p., Oliwia Tomaszewska – 96 p., Klaudia Czapla – 73 p. i opiekun Artur Lipski

V miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 – Filia Zbylutów – 668 pkt.
w składzie: Asia Junkiewicz – 194 p., Martyna Sengotta – 157 p., Kamila Łużna – 139 p., Natalia Leńczuk – 100 p., Dagmara Wis – 78 p., Natalia Wachowiak – 54 p. i opiekun Danuta Pogoda.

VI miejsce – Szkoła Podstawowa w Mirsku –           511 pkt.
w składzie: Wiktoria Przybylska – 134 p., Dominika Dąbrowska – 128 p., Julia Bonat – 93 p., Kinga Ciota – 89 p., Karolina Dąbrowska – 68 p., Aleksandra Żelizko – 65 p. i opiekun Jarosław Wichowski.

VII miejsce – Szkoła Podstawowa w Rząsinach – 469 pkt.
w składzie: Joanna Pietoń – 98 p., Dominika Ścigan – 96 p., Kornelia Kryza – 94 p., Oliwia Koman – 92 p.,
Ścigan Julia – 89 p., Rak Katarzyna – 76 p. i opiekun Przemysław Chorzępa.

Chłopcy Szkół Podstawowych:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Lwówku Śląskim – 1140 pkt.
w składzie: Gracjan Garbiec – 265 p., Marcel Recki – 247 p., Błażej Grodzki – 237 p., Bartosz Łastowski – 196 p., Dominik Rydel – 195 p., Kacper Gałka – 172 p. i opiekun Magdalena Pawłowicz.

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Gryfowie Śląskim – 785 pkt.
w składzie: Błażej Zub – 205 p., Patryk Hartramph – 195 p., Mateusz Kaliński – 140 p., Jakub Sikorski – 124 p., Kacper Łukasik – 121 p., Jakub Krasuski – 120 p. i opiekun Beata Hryciew-Listwan.

III miejsce – Szkoła Podstawowa we Wleniu – 606 pkt.
w składzie: Adam Potaczek – 140 p., Dominik Nowakowski – 135 p., Jakub Tarski – 129 p., Mateusz Wolski – 106 p., Ireneusz Dawidowicz – 96 p., Konrad Liszka – 82 p. i opiekun Anna Kulikowska.

IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Mirsku –           570 pkt.
w składzie: Seweryn Staszak – 150 p., Eryk Białek – 121 p., Marco Catarinichcia – 116 p., Szymon Makowski – 100 p., Mateusz Ślęzak – 83 p., Kordian Słomiany – 79 p. i opiekun Jarosław Wichowski.

V miejsce – Szkoła Podstawowa w Rząsinach – 423 pkt.
w składzie: Paweł Chorzępa – 110 p., Mateusz Chodorski – 90 p., Sokołowski Tomasz – 85 p., Michał Białek – 73 p., Wojciech Chorzepa – 65p., Kaczarewski Hubert – 46 p. i opiekun Przemysław Chorzępa.

VI miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 w Lwówku Śląskim – 419 pkt.
w składzie: Tobiasz Cieloszczyk – 108 p., Maksymilian Suchecki – 83 p., Marcel Protasiewicz – 80 p.,
Bartłomiej Pawluk – 74 p., Jakub Żojdzik – 74 p., Oliwer Stęplewski – 68 p. i opiekun Artur Lipski.

VII miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 – Filia Zbylutów – 352 pkt.
w składzie: Filip Buganik – 165 p., Kacper Dopieralski – 82 p., Daniel Główka – 70 p., Kacper Łupak – 19 p., Dawid Wachowiak – 16 p., Patryk Olszewski – 9 p. i opiekun Danuta Pogoda.

Najlepsze indywidualne wyniki dziewcząt:
1 m. – Paulina Michalska, SP nr 2 w Lwówku Śląskim – 251 pkt.
2 m. – Ada Gap, SP we Wleniu – 226 pkt.
3 m. – Natalia Szumska, SP nr 2 w Lwówku Śląskim – 223 pkt.
4 m. – Emilia Różnicka, SP nr 2 w Lwówku Śląskim – 213 pkt.
5 m. – Asia Junkiewicz, SP nr 3 – Filia Zbylutów – 194 pkt.
6 m. – Klaudia Bocheńska, SP w Gryfowie Śląskim – 192 pkt.

Najlepsze indywidualne wyniki chłopców:
1 m. – Gracjan Garbiec, SP nr 2 w Lwówku Śląskim – 265 pkt.
2 m. – Marcel Recki, SP nr 2 Lwówku Śląskim – 247 pkt.
3 m. – Błażej Grodzki, SP nr 2 w Lwówku Śląskim – 237 pkt.
4 m. – Błażej Zub, SP w Gryfowie Śląskim – 205 pkt.
5 m. – Bartosz Łastowski, SP nr 2 w Lwówku Śląskim – 196 pkt.
6 m. – Patryk Hartramph, SP w Gryfowie Śląskim – 195 pkt.
6 m. – Dominik Rydel, SP nr 2 Lwówku Śląskim – 195 pkt.

Najlepsze wyniki w biegu na 60 m:

Dziewczęta:
1 m. – Paulina Michalska, SP nr 2 w Lwówku Śląskim – 8,5 s
2 m. – Asia Junkiewicz, SP nr 3 – Filia Zbylutów – 8,7 s
3 m. – Ada Gap, SP we Wleniu – 8,9 s
3 m. – Natalia Szumska, SP nr 2 w Lwówku Śląskim – 8,9 s

Chłopcy:
1 m. – Marcel Recki, SP nr 2 Lwówku Śląskim – 7,7 s
2 m. – Gracjan Garbiec, SP nr 2 w Lwówku Śląskim – 8,1 s
3 m. – Błażej Grodzki, SP nr 2 w Lwówku Śląskim – 8,4 s
3 m. – Patryk Hartramph, SP w Gryfowie Śląskim – 8,4 s
3 m. – Bartosz Łastowski, SP nr 2 w Lwówku Śląskim – 8,4 s
3 m. – Błażej Zub, SP w Gryfowie Śląskim – 8,4 s

Najlepsze wyniki w rzucie piłką palantową:

Dziewczęta:
1 m. – Emilia Różnicka, SP nr 2 w Lwówku Śląskim – 36,20 m
2 m. – Wiktoria Korziewicz, SP w Gryfowie Śląskim – 32,00 m
3 m. – Julia Bonat, SP w Mirsku – 30,00 m

Chłopcy:
1 m. – Gracjan Garbiec, SP nr 2 w Lwówku Śląskim – 57,00 m
2 m. – Błażej Grodzki, SP nr 2 w Lwówku Śląskim – 49,60 m
3 m. – Mateusz Wolski, SP we Wleniu – 44,00 m

Najlepsze wyniki w skoku w dal:

Dziewczęta:
1 m. – Ada Gap, SP we Wleniu – 4,32 m
2 m. – Klaudia Bocheńska – SP w Gryfowie Śląskim – 4,23 m
3 m. – Martyna Sengotta – SP nr 3 – Filia Zbylutów – 4,03 m

Chłopcy:
1 m. – Błażej Grodzki, SP nr 2 w Lwówku Śląskim – 5,05 m
2 m. – Gracjan Garbiec, SP nr 2 w Lwówku Śląskim – 5,03 m
3 m. – Marcel Recki, SP nr 2 Lwówku Śląskim – 5,00 m

Najlepsze wyniki w biegach na dłuższych dystansach:

Dziewczęta bieg na 600 m:
1 m. – Paulina Michalska, SP nr 2 w Lwówku Śląskim – 2,06,5
2 m. – Natalia Szumska, SP nr 2 w Lwówku Śląskim – 2,09,8
3 m. – Ada Gap, SP we Wleniu – 2,10,4

Chłopcy bieg na 1000 m:
1 m. – Kacper Gałka, SP nr 2 w Lwówku Śląskim – 3,34,7
2 m. – Patryk Hartramph, SP w Gryfowie Śląskim – 3,37,9
3 m. – Marcel Recki, SP nr 2 Lwówku Śląskim – 3,39,6

Grzegorz Połaczewski, Tomasz Przybyło

 

Foto: Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Lwówku Śląskim