Lwówecki MKS Piast z dwoma brązowymi medalami na Mistrzostwach Dolnego Śląska w biegach przełajowych w Jeleniej Górze.

Po rozegranych w sobotę (4.03.2017 r.) Mistrzostwach w Dolnego Śląska w biegach przełajowych lekkoatleci MKS Piast Lwówek Śląski wrócili z podwójnym brązem. Organizatorem Mistrzostw byli Dolnośląski Związek Lekkiej Atletyki i Centrum Gostar w Jeleniej Górze.
Na pięknym terenie Stajni Gostar pod Jelenią Górą liczna ekipa MKS Piast Lwówek Śląski walczyła o jak najlepsze lokaty rywalizując na wymagającej trawiastej trasie.Julia Mańkiewicz w biegu na 3 km juniorek młodszych zajęła III miejsce.
Kilka biegów później kolega z klasy sportowej – Tymoteusz Kobak również przekroczył metę jako 3 junior młodszy, na tym samym dystansie.
Pogoda dopisywała zawodnikom i mamy nadzieję, że w najbliższy weekend będzie równie słonecznie. Przetarcie było dobrym sprawdzianem dla naszych biegaczy, którzy 11 marca br. wystartują w Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych rozgrywanych na tej samej trasie w Jeleniej Górze. 

Wyniki zawodników MKS Piast Lwówek Śląski na Mistrzostwach w Dolnego Śląska w biegach przełajowych, które dobyły się 4 marca br. w Jeleniej Górze:

Bieg młodziczek na 1,5 km:
8 miejsce – Daria Mścisz
17 miejsce – Emilia Kata

Bieg juniorek młodszych na 3 km:
3 miejsce – Julia Mańkiewicz
4 miejsce – Dorota Rosochacka

Bieg młodzików na 2 km:
5 miejsce – Jakub Bagłaj
9 miejsce – Wojciech Grasza
20 miejsce – Marceli Kocot
24 miejsce – Wiktor Kochlewski
28 miejsce – Mateusz Wiszniowski

Bieg juniorów młodszych na 3 km:
3 miejsce – Tymoteusz Kobak
21 miejsce – Michał Śliwowski

Bieg juniorów młodszych na 3 km:
4 miejsce – Mateusz Zawada

Samanta Paraniak