Zawodnicy MKS Piast Lwówek Śląski przygotowują się do startów w zawodach w lutym i marcu

   Zawodnicy MKS Piast Lwówek Śląski 23. lutego br. zakończyli zgrupowanie sportowe w Szklarskiej Porębie. Młodzi lekkoatleci przepracowali w górach równe 10 dni. Nasza ekipa już od wielu lat jeździ do Domu Wczasów Dziecięcych i Promocji Zdrowia, w którym zawodnicy z kategorii wiekowej młodzik-junior młodszy mają bardzo dobre warunki do pracy. Niezmiernie miło było usłyszeć (kolejny raz) słowa pochwały i podziw wychowawców sprawujących opiekę nad przebywającymi tam grupami. Niestety czynniki pogodowe trochę pokrzyżowały plan treningowy, w pierwsze dni oblodzone regle nie sprzyjały biegaczom, na innych ścieżkach duże ilości śniegu. Pomimo przeciwności nasi lekkoatleci swoje zadanie wykonali w 100%, bo trenować trzeba umieć w każdych warunkach. Stadion lekkoatletyczny w Szklarskiej Porębie był dobrze przygotowany do szybkiego biegania, a siłownia i sala do dyspozycji przez 24 godziny.

W pierwsze dni, piękne słońce i przejrzyste niebo, towarzyszyły nam podczas wycieczki na Halę Szrenicką, następnie grupa sprinterów i miotaczy zaliczyła również Łabski Szczyt. Pod koniec zgrupowania przy uprzejmości Daga-Sport spróbowaliśmy swoich sił na nartach biegowych w Jakuszycach. Podmęczeni zawodnicy powinni być z siebie dumni, zarówno przez wykonaną pracę jak i przykładne sprawowanie na obozie.

Julka Mańkiewicz i Karolina Königsman w tym samym czasie trenowały jako Zaplecze Kadry Narodowej (kadra wojewódzka) także w Szklarskiej Porębie w dniach 12-24 lutego br. Natomiast Żaneta Kata i Krzysztof Piotrowski trenowali w Polanicy Zdrój w dniach 14-24 lutego br. jako Zaplecze Kadry Narodowej sprinterów i miotaczy. Tomasz Bialic swoją formę szlifował w Centralnym Ośrodku Sportu – Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale.

Oto plan najbliższych startów zawodników MKS Piast Lwówek Śląski:

25.02 – City Trail – Wrocław

04.03 – Mistrzostwa Dolnego Śląska U16, U18, U20 w biegach przełajowych – Jelenia Góra

11.03 – 89. PZLA Mistrzostwa Polski Seniorów w Biegach Przełajowych / Mistrzostwa Polski U18 & U20 w biegach przełajowych – Jelenia Góra

18.03 – PZLA Międzywojewódzkie Mistrzostwa U16 w Biegach Przełajowych 2017 – Nowa Sól

27.03 – Biegi Przełajowe Lekkoatletyka dla Każdego – Lwówek Śląski

Samanta Paraniak