Drużyny Football Academy Lwówek Śląski na finale wojewódzkim Turnieju o Puchar Tymbarku

W dniach 23-24 marca br. piłkarze Football Academy Lwówek Śląski wzięli udział w finałach wojewódzkich w rozgrywkach „Turniej Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku” które odbyły się w Świdnicy.
Dolnośląski Finał Turnieju rozgrywano przez 3 kolejne dni w 3 kategoriach wiekowych z podziałem na drużyny dziewcząt i chłopców: 23 marca br. w najstarszej U-12, 24 marca br. w kategorii U-10, a 25 marca br. w najmłodszej U8. Podczas trzech dni rozgrywek w Turnieju zagrało 1073 młodych piłkarzy z 120 drużyn, reprezentujących 30 okręgów turniejowych z Dolnego Śląska. W turnieju uczestniczyły drużyny z miejscowości o różnej wielkości do największych miast tj. m.in. Wrocław, Wałbrzych, Legnica, Jelenia Góra, Świdnica po mniejsze miasta i miejscowości tj. m.in. Lwówek Śląski, Dzierżoniów, Góra, Kamieniec Ząbkowicki, Nowogrodziec, Pęgów, Wojbórz.

Drużyna U-10 rozegrała 3 mecze w fazie grupowej. Zawodnicy pomimo bardzo dobrej gry, nie awansowali z grupy do dalszej fazy rozgrywek, a do szczęścia zabrakło strzelenia 1 gola.

Wyniki meczy drużyny U-10 na finale wojewódzkim Turnieju o Puchar Tymbarku:
Football Academy Lwówek Śląski – SP Nowogrodziec 5:1
Football Academy Lwówek Śląski – SP nr 1 Kamieniec Ząbkowicki 11:0
Football Academy Lwówek Śląski – UKS FC Wrocław Academy 1:2

Drużyna Football Academy Lwówek Śląski U-10 grała w składzie: Dominik Kufel, Kacper Szatan, Mateusz Suski, Tymoteusz Mazurek, Karol Podobiński, Hubert Stęplewski, Konrad Draj, Eryk Kraśnicki, Olgierd Krukar i trener Grzegorz Kmiecik.

Drużyna Football Academy Lwówek Śląski U-12 rozegrała 3 mecze grupowe w których zawodnicy pokazali się z dobrej strony, lecz niestety wynik pierwszego meczu pozbawił drużyny awansu do dalszej fazy gier.

Wyniki meczy drużyny U-12 na finale wojewódzkim Turnieju o Puchar Tymbarku:
Football Academy Lwówek Śląski – SP Pęgów 0:2
Football Academy Lwówek Śląski – SP 8 Oława 4:3
Football Academy Lwówek Śląski – SP nr 1 Góra 7:0

Drużyna Football Academy Lwówek Śląski U-12 grała w składzie: Dominik Suski, Bartosz Podobiński, Dominik Karp, Marcel Kaczmarczyk, Kacper Borowski, Igor Nestorowicz, Marcel Kołodziej, Jakub Michalak, Oliwier Stęplewski i trener Grzegorz Kmiecik.

Football Academy Lwówek Śląski gratuluje swoim zawodnikom dobrych występów, a ich rodzicom dziękuje za transport i gorący doping.

Finały Wojewódzkie w wyłoniły mistrzów województw w kategorii U-8 wśród dziewcząt drużynę UKS Lechia Dzierżoniów, zaś w kategorii chłopców drużynę UKS Gryf Świdnica.
W kategorii U-10 w gronie drużyn dziewcząt wygrała drużyna UKS Wołów, a w grupie chłopców najlepsza była drużyna SP nr 11 Jelenia Góra.
Natomiast w kategorii najstarszej U-12 wśród dziewcząt zwyciężyła drużyna ZS Wojbórz, zaś w gronie chłopców wygrała ekipa SP nr 45 Wrocław.
Najlepsze zespoły do lat 10 i 12 wywalczyły przepustkę do gry w Finale Ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach 30 kwietnia-2 maja br. w Warszawie. Decydujące mecze zostaną rozegrane 2 maja br. na stadionie PGE Narodowym, tuż przed finałem piłkarskiego Pucharu Polski.
Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” istnieje od 17 lat. To największy Turniej piłkarski dla dzieci w Polsce i w Europie, w którym do tej pory wzięło udział ponad 1,5 miliona dziewcząt i chłopców z całego kraju. Zakończenie Turnieju jest wyjątkowe, bo mecze finałowe rozgrywane są na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Do trwającej XVII edycji Turnieju zgłoszonych zostało ponad 320 tys. dziewcząt i chłopców z całej Polski.
Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym od 11 lat firma Tymbark. Główne cele Turnieju to popularyzacja aktywnego stylu życia wśród uczniów szkół podstawowych, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.
Skala Turnieju oraz formuła i wysoki poziom sportowy rozgrywek sprawiają, że w Turnieju zagrało wielu obecnych Reprezentantów Polski, różnych kategorii wiekowych: Arkadiusz Milik, Marcin Kamiński, Piotr Zieliński, Bartosz Salamon, Tomasz Kędziora, Bartosz Bereszyński, Gracjan Horoszkiewicz, Igor Łasicki, Karol Żwir, Filip Jagiełło, Michał Bartkowiak oraz Paulina Dudek. Ambasadorem Turnieju jest Arkadiusz Milik.

Tomasz Przybyło

Źródło informacji:
Football Academy Lwówek Śląski
www.swidnica24.pl
www.swidniczka.com