Piłkarze Football Academy Lwówek Śląski na kolejnym zgrupowaniu Kadry Regionu FA

W niedzielę, 9 kwietnia br. w Legnicy odbyły się wiosenne konsultacje Kadry Regionu X Football Academy rocznik 2007. Na konsultacji pojawiło się 17 wyróżnionych zawodników z dolnośląskich i lubuskich oddziałów Football Academy, w tym zawodnicy Football Academy Lwówek Śląski: Dominik Kufel, Mateusz Suski, Tymoteusz Mazurek i Hubert Stęplewski.
W czasie konsultacji umiejętności zawodników były sprawdzane w piłkarskich testach Football Academy, grach zadaniowych oraz grach kontrolnych rozegranych z drużynami Akademii Miedzi Legnica i Olympicu Wrocław.
Gry kontrolne dały trenerom możliwość porównania poziomu sportowego piłkarzy Football Academy z zawodnikami z Wrocławia i Legnicy. Pomimo porannych testów i gier wewnętrznych, zawodnicy po zjedzeniu obiadu i przygotowanych dla nich owoców nabrali sił i w popołudniowych sparingach zaprezentowali bardzo wysokie umiejętności gry w piłkę nożną. Nasi kadrowicze wygrali dużo pojedynków 1 x 1, stworzyli sobie wiele sytuacji strzeleckich i doskonale realizowali założenia trenerów.
Trenerzy Kadry Regionu Grzegorz Kmiecik i Piotr Radomski nie kryli zadowolenia z poziomu zawodników prezentowanego na konsultacjach. Informacje szczegółowe dotyczące zawodników (testy piłkarskie, gry końcowe) można otrzymać po kontakcie z trenerami Kadry.
Gratulujemy powołań i dobrych występów, a rodzicom dziękujemy za transport zawodników.

Tekst i foto: Football Academy Lwówek Śląski