Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe w Lwówku Śląskim

2 października br. na stadionie w Lwówku Śląskim odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym zawody międzyszkolne z kategorii Sztafetowych Biegów Przełajowych dzieci, młodzieży szkolnej oraz młodzieży licealnej. Organizatorem zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Lwówku Śląskim oraz Szkoła Podstawowa nr 2 w Lwówku Śląskim. Impreza sfinansowana ze środków z dotacji z Powiatu Lwóweckiego i Gminy i Miasta Lwówek Śląski. W zawodach wystartowało około 260 uczniów szkół powiatu lwóweckiego. Zwycięskie drużyny reprezentowały Gminę Lwówek Śląski oraz Powiat Lwówecki na zawodach Dolnośląskich, 10 października br. w Olszynie.

Igrzyska dzieci szkolnych – Klasyfikacja rocznik 2005 i młodsi:

Dziewczęta – 10 x 800m:
1 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Lwówku Śląskim w składzie: Wiktoria Gogola, Emilia Jaskuła, Eliza Kopeć, Karolina Miszkurka, Magda Paplicka, Emilia Różnicka, Maria Skorzeńc, Wiktoria Tarko, Lena Zimmer, Nikola Zmarzła i opiekun Magdalena Pawłowicz.
2 miejsce – Szkoła Podstawowa we Wleniu, opiekun Anna Kulikowska.
3 miejsce – Szkoła Podstawowa w Mirsku, opiekun Arleta Chmielewska.
4 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 w Lwówku Śląskim, opiekun Artur Lipski.

Chłopcy – 10 x 1000m:
1 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Lwówku Śląskim w składzie: Kacper Borowski, Kacper Gałka, Marcel Kaczmarczyk, Dominik Karp, Igor Kyzioł, Jakub Michalak, Igor Nestorowicz, Bartosz Polarczyk, Mikołaj Ryba, Wiktor Skrobuk i opiekun Grzegorz Połaczewski.
2 miejsce – Szkoła Podstawowa w Gryfowie Śląskim, opiekun Karolina Harmacińska.
3 miejsce – Szkoła Podstawowa w Mirsku, opiekun Jarosław Wichowski.
4 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 w Lwówek Śląski, opiekun Artur Lipski.
5 miejsce – Szkoła Podstawowa we Wleniu, opiekun Marta Świerczyńska-Janur.

Igrzyska młodzieży szkolnej – Klasyfikacja rocznik 2002 i młodsi:

Dziewczęta – 10 x 1000m:
1 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Lwówku Śląskim w składzie: Kaja Czachara, Amelia Grabowa, Maja Gudowicz, Emilia Kata, Edyta Königsman, Kinga Königsman, Daria Mścisz, Natalia Ossowska, Martyna Pawłowicz, Magdalena Ryś, Hanna Sysak, Natalia Szumska, Oliwia Zawada i opiekun Marek Bialic.
2 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Lwówku Śląskim, opiekun Mariusz Proszko.
3 miejsce – Gimnazjum we Wleniu, opiekun Anna Kulikowska.
4 miejsce – Gimnazjum w Mirsku, opiekun Ilona Witkowska.
5 miejsce – Gimnazjum w Gryfowie Śląskim, opiekun Krzysztof Babiak.

Chłopcy – 10 x 1200m:
1 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Lwówku Śląskim w składzie: Jakub Bagłaj, Wojciech Grasza, Marceli Grześków, Konrad Kierepka, Marceli Kocot, Wiktor Kochlewski, Piotr Krupa, Wiktor Kossakowski, Dominik Markowski, Michał Nakielski, Jakub Sołtys, Mateusz Wiszniowski i opiekun Elżbieta Syska.
2 miejsce – Gimnazjum we Wleniu, opiekun Marta Świerczyńska-Janur.
3 miejsce – Gimnazjum w Gryfowie Śląskim, opiekun Krzysztof Babiak.
4 miejsce – Szkoła Podstawowa w Gryfowie Śląskim, opiekun Beata Hryciew-Listwan
5 miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Lwówku Śląskim, opiekun Mariusz Proszko.

Licealiada młodzieży szkolnej – Klasyfikacja rocznik 1998 i młodsi:

Dziewczęta – 10 x 1000m:
1 miejsce – Zespół Szkół Ekonomiczno-Technicznych w Rakowicach Wielkich w składzie: Kamila Bielawska, Klaudia Bojarun, Lidia Bożek, Weronika Dudek, Małgorzata Frydrych, Patrycja Górowska, Paulina Jaśkiewicz, Sara Kacprzyk, Urszula Klimek, Barbara Polak, Katarzyna Siwińska, Emilia Weg, Olga Wirwińska i opiekun Joanna Łukasik.
2 miejsce – Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lwówku Śląskim, opiekun Donata Hess- Paraniak.
3 miejsce – Zespół Szkół Licealno-Gimnazjalnych w Mirsku, opiekun Ilona Witkowska.

Chłopcy – 10 x 1500m:

1 miejsce – Zespół Szkół Ekonomiczno-Technicznych w Rakowicach Wielkich w składzie: Bartosz Bestydziński, Krystian Błażewicz, Mykola Kostyshak, Taras Kovalchuk, Dariusz Nazaruk, Grzegorz Romanowski, Mykhailo Savinskyi, Alan Smysky, Roman Tsiapko, Orest Urban, Jakub Wełpa, Mateusz Zawada i opiekun Adam Dymitroca.
2 miejsce – Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gryfowie Śląskim, opiekun Arkadiusz Cichoń.
3 miejsce – Zespół Szkół Licealno-Gimnazjalnych w Mirsku, opiekun Radosław Mularczyk.

Grzegorz Połaczewski