Złote chłopaki z SP nr 2 w Lwówku Śląskim

W dniu 03 marca 2018 roku uczniowie z SP 2 w Lwówku Śląskim wzięli udział w Finale Dolnośląskim halowej piłki nożnej w ramach XIX Dolnośląskich Igrzysk LZS – Mieszkańców Wsi i Miast na szczeblu wojewódzkim. W zawodach wzięli udział zawodnicy do lat 13, których opiekunem był Grzegorz Połaczewski.

W tym dniu o godzinie 10.00 Pani Wójt Gminy Wińsko – Jolanta Krysowata- Zielnica dokonała otwarcia turnieju, życząc wszystkim zawodnikom jak najlepszych wyników oraz jak stwierdziła ostatecznie „aby wygrał najlepszy”.

Do zawodów przystąpiło 8 drużyn, które w drodze losowania zostały przypisane do dwóch grup. Meczem otwarcia był mecz pomiędzy SP 2 Lwówek Śląski a SP Marcinkowice, który zakończył się wynikiem 2:1 dla Naszych.

Zgodnie z regulaminem turnieju drużyny rozgrywały swoje spotkania w grupach systemem „każdy z każdym” w składzie 4+1 i czasie gry 12 minut. Rozgrywki nadzorowane były przez profesjonalną parę sędziowską, która miała baczenie na najmniejsze przewinienia.

Tego dnia Nasza drużyna wystąpiła w składzie:
Kacper Borowski
Jakub Michalak
Marcel Kaczmarczyk
Igor Nestorowicz
Dominik Karp
Dominik Kufel
Bartosz Zatorski
Dominik Domański
Błażej Łoza (bramkarz)
Bartosz Pietruszka (bramkarz)

Opiekun naszej drużyny wraz z II trenerem (nieoficjalnie) jak swój „pierwszy garnitur” desygnowali czterech zawodników tj. Kacpra Borowskiego, Jakuba Michalaka, Marcela Kaczmarczyka i Dominika Karpia, a w bramce Błażeja Łozę. Emocje w trakcie meczu sięgały zenitu do tego stopnia, że był śmiech i łzy ale ostatecznie wygraliśmy. Kolejny mecz był również dla Nas zwycięski i zakończył się wynikiem 3:1 nad MKS Odra Ścinawa. Po dwóch wygranych meczach w grupie przyszedł czas na mecz o najwyższą stawkę. W meczu o wejście do finału spotkaliśmy się z drużyną mającą również dwie wygrane Piast Żmigród (jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy wszyscy chłopcy tej drużyny stanowiąc trzon trampkarzy Piast Żmigród) Początek meczu ułożył się po naszej myśli ponieważ to my jako pierwsi, a dokładnie Jakub Michalak otworzył wynik spotkania na 1:0. Wynik ten utrzymywał się dość długo jednak niestety nasi chłopcy nie ustrzegli się błędu i drużyna Żmigrodu doprowadziła do remisu. Na podkreślenie zasługuje również fakt, że w trakcie trwania turnieju do naszej drużyny dołączył kolejny – nietuzinkowy zawodnik Dominik Suski, po zakończeniu innego turnieju dojechał do Wińska wspomagając swoich kolegów. Przez 11 minut mecz miał przebieg remisowy (remis nie premiował Naszych do gry o finał z uwagi na gorszy bilans bramkowy). Około 15 sekund przed końcem spotkania sędziowie turnieju po trzech faulach w polu podyktowali rzut karny przedłużony z 9-tego metra dla naszej drużyny. Do karnego podszedł obrońca naszej drużyny Kacper Borowski, który swój strzał zamienił na gola, gola na miarę finału. Emocje były wielkie zarówno wśród zawodników jaki i kibiców. Zawodnik ten po zdobytym golu dając upust swoim emocjom zdjął na wiwat koszulkę w konsekwencji czego zgodnie z regulaminem otrzymał żółtą kartkę.

Grupa A
SP Marcinkowice – SP 2 Lwówek Śląski 1:2
Piast Żmigród – MKS Odra Ścinawa 2:0
SP Marcinkowice – Piast Żmigród 0:5
SP 2 Lwówek Śląski – MKS Orda Ścinawa 3:1
SP Marcinkowice – MKS Orda Ścinawa 2:2
SP 2 Lwówek Śląski – Piast Żmigród 2:1

Grupa B
SP Pisarzowice – MLKS Polonia Środa Śląska 2:6
UKS Marcinowice – MKLS Zjednoczeni Ścinawka Średnia 1:1
SP Pisarzowice – UKS Marcinowice 1:2
MLKS Polonia Środa Śląska – MKLS Zjednoczeni Ścinawka Średnia 2:0
SP Pisarzowice – MKLS Zjednoczeni Ścinawka Średnia 0:3
MLKS Polonia Środa Śląska – UKS Marcinowice 3:4

Po emocjonującej rywalizacji w grupach przyszedł czas na mecze o miejsca o VII do III, gdzie nasi najbliżsi sąsiedzi SP Marcinkowice zagrali w meczu o siódme miejsce.

Mecz o VII miejsce
SP Marcinkowice – SP Pisarzowice 3:4

Mecz o V miejsce
MKS Odra Ścinawa – MKLS Zjednoczeni Ścinawka Średnia 1:2

Mecz o III miejsce
Piast Żmigród – MLKS Polonia Środa Śląska 2:1

Nadszedł czas na mecz finałowy dla chłopców z SP 2 w Lwówku Śląskim kontra zwycięzca drugiej grupy UKS Marcinowice. Mecz otworzyliśmy strzelając gola na 1:0, po czym strzelaliśmy kolejne bramki. Spotkanie zakończyło się ostatecznie wynikiem 3:1 dla NASZYCH. Jak się okazało w turnieju tym nie mieliśmy sobie równych, każdy z chłopców zagrał na 110 procent, gdzie nie można mówić o rezerwowych ani o zmiennikach, ponieważ każdy z chłopców wchodząc na pole gry dawał z siebie wszystko aby wspomóc swoja drużynę.

Finał

 SP 2 Lwówek Śląski               –           UKS Marcinowice                                         3:1

Ostatecznie przyszedł czas na zakończenie turnieju, który ukończyliśmy jako ZWYCIĘZCY. Przed rozdaniem medali wśród kibiców, dało się słyszeć „zasłużyli, byli dobrzy”, które to słowa napawaj dumą każdego rodzica. Puchar oraz medale wręczyła Pani Wójt Gminy Wińsko Pani Jolanta Krysowata- Zielnica, która żartując dodała iż od samego początku trzymała kciuki za Lwówek, a to za sprawa tego, że w przeszłości napisała książkę o naszym regionie „Skrzydło Anioła”. Jak zawsze w turniejach tego typu taki i tym razem został wybrany najlepszy zawodnik turnieju, którym według grona trenerskiego został Dominik Suski – reprezentujący SP 2 Lwówek Śląski.

Jako grono rodziców z pełną świadomością kierujemy podziękowania dla Pana Grzegorza Połaczewskiego za jego zaangażowanie oraz poświęcony czas w reprezentowaniu wraz z uczniami SP 2 w Lwówku Śląskim, oraz II (nieoficjalnemu) trenerowi Robertowi K. vel PREZESOWI. W miejscu tym nie można również zapomnieć o innych trenerach , którzy podnosili i podnoszą poziom umiejętności naszych dzieci w tym o trenerze Czarnych Arturze Nakielskim, który jeszcze w piątek po treningu życzył swoim chłopcom powodzenia udzielając kilku cennych rad.

Być tam i obserwować ich było wielką przyjemnością, gdzie w tym miejscu proszę o niekrytykowanie Pana Połaczewskiego, który niczego sobie nie przypisuje, jest to człowiek, który jedynie pomaga krzewić sport w tym mieście.

Autor: WB, zdjęcia: SP nr 2 Lwówek Śl.