Sukcesy młodych lwóweckich piłkarzy na turnieju piłkarskim w Niemczech

Bardzo dobrze zaprezentowały się drużyny piłkarskie U11 Football Aacademy Lwówek Śląski oraz U15 Czarni Lwówek Śląski na Turnieju Piłkarskim Miast Partnerskich w Eichtätt w Bawarii, w Niemczech.

Lwóweckie młodzieżowe drużyny piłkarskie uczestniczą corocznie od 2012 roku w Turnieju Piłkarskim Miast Partnerskich, który organizowany jest każdego roku w innym z miast partnerskich.

Tym razem nasi piłkarze w dniach 21-22 lipca br. uczestniczyli w tym turnieju, organizowanym przez drużynę SV Marienstein z Eichtätt. Organizatorem wyjazdu lwóweckich drużyn była Pani Mariola Szczęsna, Burmistrz Miasta i Gminy Lwówek Śląski.

Wśród drużyn z rocznika 2006 i młodsi rywalizowało 6 drużyn, Football Academy Lwówek Śląski, Lwówek z Wielkopolski, US Bolca / Vestenanova (Włochy), VFB Eichtätt (Niemcy), TJ Spartak Chrastava (Czechy) i SV Marienstein z Eichstätt (Niemcy), które rozpoczęły rozgrywki od meczy grupowych, a skończyły się meczami o miejsca.

Wyniki meczy w grupie A:
TJ Spartak Chrastava – FA Lwówek Śląski 0:3
SV Marienstein – TJ Spartak Chrastava 2:0
FA Lwówek Śląski – SV Marienstein 5:0

Wyniki meczy w grupie B:
Lwówek – US Bolca/Vestenanova 5:0
VFB Eichtätt – Lwówek 2:3
US Bolca / Vestenanova – VFB Eichtätt 2:0

Mecze półfinałowe:
FA Lwówek Śląski – US Bolca / Vestenanova 2:1
Lwówek – SV Marienstein 3:2

Mecz o 5 miejsce: VFB Eichtätt – TJ Spartak Chrastava 5:4

Mecz o 3 miejsce: US Bolca / Vestenanova – SV Marienstein 2:0

Mecz o 1 miejsce: FA Lwówek Śląski – Lwówek 4:0

Drużyna U11 Football Academy Lwówek Śląski wygrała Turniej Piłkarski Miast Partnerskich, grając w składzie: Dominik Suski, Bartosz Podobiński, Dominik Karp, Tymek Mazurek, Mateusz Suski, Jakub Przybyło, Bartosz Pietruszka, Hubert Stęplewski, Karol Podobiński, Mateusz Cyrek, trener Paweł Suski, kierownik drużyny Nina Suska.

Drużyna FA Lwówek Śląski zagrała w turnieju skutecznie w ataku, strzelając 14 goli oraz bardzo dobrze w obronie, tracąc tylko 1 bramkę. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Dominik Suski, piłkarz FA Lwówek Śląski.

W kategorii U15 rywalizowało 5 drużyn, Czarni Lwówek Śląski, US Bolca / Vestenanova (Włochy), JFG Eichtätt (Niemcy), TJ Spartak Chrastava (Czechy) i SV Marienstein z Eichstätt (Niemcy), które grały mecze systemem każdy z każdym.

Wyniki meczy:
SV Marienstein – JFG Eichtätt 3:2
TJ Spartak Chrastava – Czarni Lwówek Śląski 0:1
US Bolca / Vestenanova – SV Marienstein 0:2
Czarni Lwówek Śląski – JFG Eichstätt 1:0
US Bolca / Vestenanova – TJ Spartak Chrastava 0:3
Czarni Lwówek Śląski – SV Marienstein 1:1
JFG Eichstätt – US Bolca / Vestenanova 4:0
SV Marienstein – TJ Spartak Chrastava 3:1
US Bolca / Vestenanova – Czarni Lwówek Śląski 0:3
TJ Spartak Chrastava – JFG Eichstätt 2:1

Tabela końcowa:
1 m. SV Marienstein – 10 pkt., bramki 9-4
2 m. Czarni Lwówek Śląski – 10 pkt., bramki 6-1
3 m. TJ Spartak Chrastava – 6 pkt., bramki 6-5
4 m. JFG Eichstätt – 3 pkt., bramki 7-6
5 m. US Bolca / Vestenanova – 0 pkt., bramki 0-12

Drużyna U15 Czarnych Lwówek Śląski zajęła 2 miejsce w Turnieju Piłkarskim Miast Partnerskich, z taką samą liczbą punktów i z takimi samym bilansem bramkowym (+5 bramek) co zwycięzca turnieju drużyna SV Marienstein, która strzeliła w turnieju więcej bramek niż Czarni. Zaś w bezpośrednim meczu obu drużyn był remis 1:1. Młodzi piłkarze Czarnych Lwówek Śląski bardzo dobrze zaprezentowali się w tym turnieju, notując 3 wygrane i 1 remis.

Piłkarze Czarnych Lwówek Śląski zajęli 2 miejsce w Turnieju, grając w składzie: Michał Nakielski, Michał Mularczyk, Marceli Kocot, Michał Drużga, Szymon Tyczkowski, Paweł Malarski, Kacper Pulikowski, Szymon Zając, Wiktor Kossakowski, Filip Swojnóg, Mikołaj Tomczak, Bartłomiej Zubko, Maciej Dziuba, Krystian Renecki, Dominik Rydel, Filip Maciejewski i trener Tomasz Zdanowicz.

Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Filip Maciejewski, piłkarz Czarni Lwówek Śląski.

Źródło foto:
SV SV Marienstein – www.sv-marienstein.de
Football Academy Lwówek Śląski – www.footballacademy.pl i strona FB

Tomasz Przybyło, sport@kurierlwowecki.pl