Sukcesy uczniów lwóweckiej SP nr 2 i lwóweckiego Gimnazjum w Finale Dolnośląskim Biegów Przełajowych w Oleśnicy

8 kwietnia br. dwie szkoły ze Lwówka Śląskiego tj. Szkoła Podstawowa nr 2 i Gimnazjum im. Jana Pawła II wzięły udział w Finale Dolnośląskim Drużynowych Biegów Przełajowych o Puchary Przewodniczącego Szkolnego Związku Sportowego DOLNY ŚLĄSK w Oleśnicy.
Szkołę Podstawową nr 2 we Lwówku Śląskim reprezentowały cztery grupy, złożone z uczniów klas IV, V i VI (dystans 1 km).
Natomiast Gimnazjum im. Jana Pawła II dwie grupy: dziewczęta i chłopcy z klas I-III (dystans 1,5 km).
Każda szkoła mogła wystawić kilka zespołów, do klasyfikacji końcowej liczyło się maksymalnie 6 najlepszych zawodników z każdej szkoły. Punktacja była liczona systemem mniejszej ilości punktów, im gorsze miejsce uzyskał zawodnik tym większą liczbę punktów generował. Wygrywała drużyna z najmniejszą ilością punktów. Pogoda bardziej sprzyjała startującym niż w zeszłym roku, jednak trasa z dwoma podbiegami, dość wysoką trawą i bardzo nierównym terenem była wymagająca.

Jako pierwsze wystartowały dziewczęta z klas gimnazjalnych. Pierwszemu składowi z Gimnazjum im. Jana Pawała II w Lwówku Śląskim udało się powtórzyć sukces z ubiegłego roku, kolejny raz wygraliśmy klasyfikację drużynową!
W pierwszej szóstce biegaczek, uplasowały się: Julia Mańkiewicz na 4. miejscu oraz Edyta Königsman na 5. miejscu.

Kolejne miejsca drużynowych mistrzyń Dolnego Śląska z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Lwówku Śląskim:

Hanna Sysak – 79 miejsce.

W tym biegu sklasyfikowano 114 zawodniczek i 26 startujących składów z całego województwa. Przewaga reprezentantek Gimnazjum im. Jana Pawła II w Lwówku Śląskim wyniosła 75 punktów nad biegaczkami z Gimnazjum z Lubina.

Kolejny bieg również przysporzył nam wiele radości. Chłopcy z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Lwówku Śląskim, którzy w ubiegłym roku zajęli drużynowo III miejsce, tym razem nie dali triumfować tylko dziewczętom i również stanęli na najwyższym stopniu podium!

Jakub Sołtys – 84 miejsce.

Łącznie pobiegło 104. chłopców reprezentujących gimnazja z całego Dolnego Śląska. Ilość sklasyfikowanych składów taka sama jak u dziewcząt – 26 drużyn. Przewaga naszych chłopaków z Gimnazjum im. Jana Pawła w Lwówku Śląskim nad drugą szkołą – 116 punktów!
Zawodnicy pomimo, że nie zdobyli żadnego medalu indywidualnie, pokazali jak dużo mogą zdziałać w walce drużynowej. Warto dodać, że oprócz Doroty Rosochackiej wszyscy zawodnicy są uczniami klas sportowych (I-III) w Gimnazjum im. Jana Pawła II we Lwówku Śląskim. Gratulacje dla wszystkich startujących za wspaniałą walkę oraz dla opiekunów: Elżbiety Syski i Marka Bialica.

Najmłodsi biegacze ze Szkoły Podstawowej nr 2, wśród lwóweckich zawodników poszli w ślady za starszymi biegaczami z lwóweckiego Gimnazjum.
W biegu grupy młodszej dziewcząt, do której zaliczały się uczennice klas III i IV szkół podstawowych wystartowało 6 zawodniczek reprezentujących Szkołę Podstawową nr 2 w Lwówku Śląski.
Reprezentantki lwóweckiej Szkoły Podstawowej nr 2 zdobyły wicemistrzostwo województwa, tym samym pokonując 27 pozostałych składów. Złoto przegraliśmy 31 punktami z SP nr 16 we Wrocławiu.
W tej kategorii zajęliśmy najlepsze miejsce indywidualnie ogółem – Weronika Gogola wywalczyła 2 miejsce na 107. zawodniczek.

Srebrne medalistki klasyfikacji drużynowej ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lwówku Śląskim:
Weronika Gogola – 2 miejsce,
Lena Zimmer – 7 miejsce,
Wiktoria Gogola – 13 miejsce,
Wiktoria Tarko – 29 miejsce,
Nikola Banach – 35 miejsce,
Eliza Kopeć – 60 miejsce.

Kolejna grupa – chłopcy z klas III i IV ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lwówku Śląskim potroili złoto dla Lwówka Śląskiego w tych zawodach!
Na 118. startujących zawodników chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lwówku Śląskim wywalczyli miejsca:
Dominik Karp – 9 miejsce,
Bartosz Polarczyk – 17 miejsce,
Ignacy Zabłocki – 21 miejsce,
Dominik Suski – 23 miejsce,
Dominik Kufel – 28 miejsce,
Tymoteusz Mazurek – 31 miejsce.
Chłopcy z lwóweckiej SP nr 2 zyskali przewagę 97 punktów do Szkoły Podstawowej z Międzyborza.

Niestety nie udało się uzyskać pełnej klasyfikacji dziewcząt z grupy starszej szkół podstawowych, gdyż wystartowały tylko 4. zawodniczki z lwóweckiej SP nr 2, a 6 mogło punktować. W tej kategorii wystartowało najwięcej zawodniczek – 154.
W tym biegu ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lwówku Śląskim, Paulina Michalska, uczennica klasy 6 zajęła 6 miejsce. Kolejna na mecie była Oliwia Zawada – 22 miejsce, Natalia Szumska dobiegła jako 47. zawodniczka, a Maja Gołębiowska po dzielnej walce – 153.

Ostatnia interesująca nas kategoria to bieg chłopców z grupy starszej (klasy V-VI). W tym biegu również sklasyfikowano najwięcej zawodników – 156. Reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 2 w Lwówku Śląskim zajęli bardzo dobre 5 miejsce, pokonując 29 składów ze szkół podstawowych.

Uczniowie klas V-VI Szkoły Podstawowej nr 2 w Lwówku Śląskim przybiegli na następujących miejscach:
Kacper Gałka – 5 miejsce,
Igor Kyzioł – 10 miejsce,
Marcel Recki – 28 miejsce,
Igor Nestorowicz – 47 miejsce,
Bartosz Czerwień – 51 miejsce,
Marcel Kaczmarczyk – 100 miejsce.

Gratulacje dla lwóweckich zawodników za walkę w trudnym przełajowym terenie. Wśród chłopców większość startujących uczęszcza do klas sportowych. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Lwówku Śląskim jechali pod opieką Samanty Paraniak (dziewczęta) i Mariusza Proszko (chłopcy).

Po sobotnich rozgrywkach możemy śmiało powiedzieć, że Lwówek Śląski jest drużynową potęgą w biegach przełajowych, w naszym województwie.
Wspólnie zgarnęliśmy trzy mistrzostwa, jedno wicemistrzostwo drużynowo i drugie wicemistrzostwo indywidualnie.
Sezon przełajowy wśród rywalizacji międzyszkolnej został zakończony pomyślnie. Przed nami konkurencje rozgrywające się na stadionie. 29 kwietnia br. pierwszy start zawodników z klubu MKS Piast Lwówek Śląski, w zgorzeleckim mityngu otwierającym sezon letni.