Dziewczęta i chłopcy z lwóweckiego ZSOiZ mistrzami Powiatu Lwóweckiego w tenisie stołowym

Na sali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gryfowie Śląskim 9 lutego odbyły się Mistrzostwa Powiatu Lwóweckiego SZS w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych. Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Lwówku Śląskim, Powiat Lwówecki, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gryfowie Śląskim i Szkolny Związek Sportowy w Gryfowie Śląskim.

W zawodach obu kategoriach Mistrzostw wystartowały po 4 drużyny reprezentujące szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu lwóweckiego: Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gryfowie Śląskim, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lwówku Śląskim, Zespół Szkół Licealno-Gimnazjalny w Mirsku oraz Zespół Szkół Ekonomiczno-Technicznych w Rakowicach Wielkich. Mecze rozgrywano system każdy z każdym do 3 wygranych setów.

Mistrzem Powiatu Lwóweckiego SZS w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych zostały obie drużyny Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lwówku Śląskim. Zwycięska drużyna dziewcząt grała w składzie: Sandra Tomaszewicz, Daria Suchorska i Klaudia Malarska. Natomiast chłopcy wygrali, grając w składzie: Gracjan Ryżyński i Krzysztof Marek. Opiekunem obu drużyn była Donata Hess-Paraniak.

O wygranej w kategorii chłopców, ze względu na taką samą ilość punktów, zdecydował bilans wygranych i przegranych setów oraz wynik bezpośredniego meczu wygranego przez zawodników z ZSOiZ w Lwówku Śląskim z zawodnikami ZSL-G w Mirsku.

Klasyfikacja końcowa dziewcząt:
I miejsce – ZSOiZ Lwówek Śląski – 6 pkt., sety 9-6, opiekun Donata Hess-Paraniak
II miejsce – ZSL-G Mirsk – 4 pkt., sety 8-6, opiekun Agnieszka Cichoń
III miejsce – ZSOiZ Gryfów Śląski – 2 pkt., sety 7-6, opiekun Arkadiusz Cichoń
IV miejsce – ZSE-T Rakowice Wielkie – 0 pkt., sety 3-9, opiekun. Marianna Zapart

II miejsce – ZSL-G Mirsk – 4 pkt., sety 7-4, opiekun Agnieszka Cichoń
III miejsce – ZSE-T Rakowice Wielkie – 4 pkt., sety 6-4, opiekun. Marianna Zapart
IV miejsce – ZSOiZ Gryfów Śląski – 0 pkt., sety 1-9, opiekun Arkadiusz Cichoń