Uczniowie lwóweckiej SP nr 2 grali w Turnieju „O Puchar Tymbarku”

Na stadionie w Mirsku, 19 października br. dwie drużyny piłkarskie U12 ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Lwówku Śląskim rywalizowały na etapie powiatowym w XVIII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w roku szkolnym 2017/2018.
Do rozgrywek tego Turnieju w kategorii U12 (rocznik 2006 i młodsi) zgłosiło się 5 drużyn z terenu powiatu lwóweckiego: Szkoła Podstawowa nr 2 w Lwówku Śląskim – 2 drużyny, Szkoła Podstawowa w Mirsku – 2 drużyny i UKS Gryfów Śląski – 1 drużyna. Na murawie stadionu w Mirsku rozegrano 10 meczy system każdy z każdym. W meczu, który trwał 2 x 7 minut, grały drużyn w składach 5 piłkarzy + bramkarz.
W Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” na etapie powiatowym pierwsza drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 w Lwówku Śląskim zajęła 2 miejsce, zdobywając 9 punktów (3 wygrane mecze), tyle samo punktów, co zwycięzca tego Turnieju, Szkoła Podstawowa w Mirsku. O zwycięstwie w Turnieju zdecydował bezpośredni mecz obu drużyn, który pechowo 1:2 przegrali uczniowie SP nr 2 w Lwówku Śląskim.
Natomiast druga drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 w Lwówku Śląskim zajęła 4 miejsce, uzyskując 4 punkty (1 wygrana, 1 remis). Uczniowie z obu drużyn lwóweckiej SP nr 2 dobrze zaprezentowali się w rozgrywkach turniejowych, przy większym szczęściu mogli osiągnąć wyższe miejsca w końcowej klasyfikacji.

Wyniki meczy:
SP nr 2 Lwówek Śląski I SP nr 2 Lwówek Śląski II 5:0
SP Mirsk I – SP Mirsk II 11:0
UKS Gryfów Śląski – SP Mirsk I 1:0
SP nr 2 Lwówek Śląski I – SP Mirsk II 8:0
SP nr 2 Lwówek Śląski II – UKS Gryfów Śląski 1:1
SP nr 2 Lwówek Śląski I – UKS Gryfów Śląski 2:0
SP nr 2 Lwówek Śląski II – SP Mirsk II 3:1
SP nr 2 Lwówek Śląski I – SP Mirsk I 1:2
UKS Gryfów Śląski – SP Mirsk II 8:0
SP nr 2 Lwówek Śląski II – SP Mirsk I 1:4

Tabela końcowa:
1) SP Mirsk I – 9 p.
2) SP nr 2 Lwówek Śląski I – 9 p.
3) UKS Gryfów Śląski – 7 p.
4) SP nr 2 Lwówek Śląski II – 4 p.
5) SP Mirsk II – 0 p.

Pierwsza drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 w Lwówku Śląskim zagrała w składzie: Bartosz Pietruszka, Dominik Kufel, Tymoteusz Mazurek, Jakub Samoraj, Dominik Suski, Mateusz Suski, Ignacy Zabłocki. Opiekunami drużyny byli Mirosław Kobiałka i Paweł Suski.

Druga drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 w Lwówku Śląskim zagrała w składzie: Dominik Huzarewicz, Tomasz Bagiński, Konrad Draj, Kamil Karpowicz, Jakub Lehman, Jakub Przybyło, Wiktor Sudoł, Kacper Wasilewski.

Opiekunami drużyny byli Mirosław Kobiałka i Tomasz Przybyło.

Tomasz Przybyło