Uczniowie i mieszkańcy grali w turnieju tenisa stołowego w Płóczkach Górnych

 

Już po raz czwarty w Szkole Podstawowej w Płóczkach Górnych odbył się Otwarty Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Sołtysa wsi Płóczki Górne. W zawodach 22 lutego br. uczestniczyła znaczna grupa dzieci i młodzieży, uczniów i absolwentów Szkoły Podstawowej w Płóczkach Górnych, uczniów ze szkół z terenu gminy, rodziców uczniów – mieszkańców Płóczek Górnych i Dolnych oraz mieszkańców gminy.

Turniej tenisa stołowego organizowany przez Radę Sołecką wsi Płóczki Górne i Szkołę Podstawową w Płóczkach Górnych rozgrywano w 3 kategoriach wiekowych.

W kategorii dzieci młodszych I miejsce i puchar zdobył Kamil Przybyła, 6-letni przedszkolak z SP Płóczki Górne.

W grupie uczniów szkół podstawowych wygrał, zdobywając puchar Marcel Mendocha ze Szkoły Podstawowej w Niwnicach, II miejsce zajęła Julia Przybyła, uczennica klasy 6 w SP w Płóczkach Górnych, zaś III miejsce uzyskał Filip Markowski, uczeń klasy 4 w SP w Płóczkach Górnych.

W najstarszej kategorii, w której startowali młodzież i dorośli, wygrał Ryszard Cieślak, sołtys Płóczek Górnych, który przekazał puchar za zwycięstwo dla Jerzego Janza z Lwówka Śląskiego, zawodnika który zajął II miejsce, zaś III miejsce przypadło Danielowi Przybyła z Płóczek Górnych. Kolejne miejsca zajęli młodzi absolwenci Szkoły Podstawowej w Płóczkach Górnych.

Sędzią głównym turnieju był Zdzisław Zamara, nauczyciel wychowania fizycznego. Puchary i dyplomy wręczali Wioletta Ziemba, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Płóczkach Górnych i Ryszard Cieślak, sołtys Płóczek Górnych.

Foto Anna Pelc