Zbylut Zbylutów gromi KS Kotliska w derbach gminnych

Dobrze sezon 2017/2018 w III grupie klasy B zaczęła drużyna Zbylut Zbylutów, która wygrała trzy mecze spośród czterech, które rozgrywała jesienią tego roku. W kolejnych derbach drużyn gminy Lwówek Śląski, które odbyły się 17 września br. na boisku Zbylutowie, znów wygrała drużyna Zbylut Zbylutów, tym razem bardzo wysoko, aż 8:1 z drużyną KS Kotliska. Piłkarze Zbyluta Zbylutów wcześniej 27 sierpnia br. w derbach gminnych wygrali 2:1 z drużyną LZS Niwnice.

Już od pierwszych minut w meczu przeważali zawodnicy ze Zbylutowa. Pierwszą bramkę dla Zbyluta w 6 minucie strzelił Piotr Pająk. W 21 minucie było 2:0, a strzelcem gola został Wojciech Najdek. Po 2 minutach w 23 minucie meczu Zbylutowianie po bramce Dominika Worońca prowadzili już 3:0 z KS Kotliska. Jeszcze przez przerwą w meczu, ponownie trzech ww. piłkarzy Zbyluta wpisało się na listę strzelców. Bramkarza kolejno pokonali: Piotr Pająk w 30 minucie, Dominik Woroniec w 37 minucie i Wojciech Najdek w 39 minucie.

Zbylut wygrywał do przerwy już 6:0, co spowodowało, że w drugiej połowie gospodarze spokojnie kontrolowali wynik meczu i strzelili 2 bramki. W 56 minucie swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył Wojciech Najdek. Goście z Kotlisk odpowiedzieli w 77 minucie, kiedy Daniel Leśniewski pokonał bramkarza Zbyluta. Pod koniec meczu w 88 minucie Mateusz Gryczon ustalił wynik meczu na 8:1 dla Zbyluta Zbylutów.

Po kolejnej wygranej drużyna Zbylut Zbylutów z 9 punktami i bilansem bramkowym 13:8, awansowała z 6 miejsca na 4 miejsce w tabeli III grupy klasy B

W kolejnej 5 kolejce meczy grupy III klasy B drużyna Zbylut Zbylutów zagra 24 września br. o godz. 11:00 z drużyną Kolonia Bolesławiec.

Zbylut Zbylutów – KS Kotliska 8:1 (6:0)
Bramki dla drużyny Zbylut Zbylutów: Wojciech Najdek – 3 (21′, 39’, 56’), Piotr Pająk – 2 (6′, 30’), Dominik Woroniec – 2 (23′, 37′), Mateusz Gryczon 88′.
Bramka dla drużyny KS Kotliska: Daniel Leśniewski 77’.
Żółta kartka dla Zbyluta Zbylutów: Mateusz Gryczon.
Żółta kartka dla KS Kotliska: Marcin Kmieć.

Drużyna Zbylut Zbylutów zagrała w składzie: Piotr Karpowicz, Marcin Drążek, Radosław Bojanowski (do 55′ na boisku), Mateusz Gryczon, Karol Kubaj, Sebastian Kura, Wojciech Najdek, Piotr Pająk, Piotr Pisarczyk (do 60′ na boisku), Łukasz Suhako, Dominik Woroniec (do 70′ na boisku).
Na ławce rezerwowych byli: Daniel Chęć (od 60′ na boisku), Grzegorz Lechocki, Jacek Maleńczak (od 55′ na boisku), Mateusz Wawrykowicz (od 70′ na boisku).
Trener drużyny Zbylut Zbylutów jest Piotr Pisarczyk.

Drużyna KS Kotliska zagrała w składzie: 5 Dawid Nowakowski (do 46′ na boisku), Michał Pałka, Szymon Sienkiewicz (do 19′ na boisku), Mateusz Czyżewski (do 46′ na boisku), Damian Jóźwiak, Szymon Kijanka, Tadeusz Szlachta, Marcel Targoński, Ernest Wutowicz, Kacper Wutowicz (do 63′ na boisku), Marcin Zommer.
Na ławce rezerwowych byli: Aleks Malarski, Szymon Koperny, Marcin Kmieć (od 63′ na boisku), Daniel Leśniewski (od 46′ na boisku), Jakub Tomaszewicz (od 46′ na boisku), Daniel Wutowicz (od 19′ na boisku).
Trener drużyny KS Kotliska – Leszek Kwas.

Pozostałe wyniki meczy 4 kolejki klasy B grupa III OZPN Jelenia Góra:
LZS Niwnice – Jawa Otok 1:1 (1:1)
Leśnik II Osiecznica – Kolonia Bolesławiec 6:2 (2:0)
LKS Kraśnik Dolny – Znicz Kruszyn 4:2 (2:0)
Twardy Świętoszów – LZS Nowa 7:1 (4:0)
Majdan Bolesławice – Bóbr Dąbrowa 8:3 (4:1)
Orzeł Gościszów – LKS Mierzwin – przerwany mecz w 75 minucie przy wyniku 5:0

Seniorzy – tabela klasy B grupa III OZPN Jelenia Góra po 4 kolejce meczy sezonu 2017/2018