Egzamin z tabliczki mnożenia w Lwówku Śląskim

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia – bezpłatna akcja edukacyjna przeprowadzona 29 września w szkołach na całym świecie. W tym roku do akcji zgłosiło się 3883 szkoły.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lwówku Śląskim z Filii w Zbylutowie pod opieką koordynatorów – Anny Grabowy i Danuty Pogody – przyłączyli się do akcji. Podczas lekcji uczniowie przypominali sobie tabliczkę mnożenia, a później czekało ich sprawdzenie „tabliczkowej” wiedzy.

W szkole wybrani zostali egzaminatorzy (Marcelina Pulit, Aleksandra Chlebowicz, Dagmara Wis i Patryk Olszewski), do których należało sprawdzanie wiedzy, a następnie przyznanie lub nie, certyfikatu „Eksperta Tabliczki Mnożenia”. Egzaminatorom towarzyszyli Asystenci – uczniowie kl. IV i VI. Każda chętna osoba losowała zestaw składający się z 5 przykładów, które trzeba było rozwiązać w ciągu 3 minut.

Po akcji w szkole udaliśmy się do Lwówka Śląskiego, wierząc, że nie zabraknie nam chętnych osób, które chciałyby sprawdzić swoja wiedzę.

W badaniach wzięli udział pracownicy gminy, przypadkowi przechodnie oraz ekspedientki. Naszą Rekordzistką została osoba pracująca w Urzędzie Gminy, a jej czas udzielenia odpowiedzi to 10 sekund.

Gratulujemy wszystkim, którzy otrzymali certyfikat i plakietkę Eksperta Tabliczki Mnożenia.

autor Danuta Pogoda