Wieści ze Szkoły Podstawowej w Płóczkach Górnych

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

W poniedziałek, 4.09.2017 r. rozpoczął się nowy rok szkolny. W uroczystym apelu wzięli udział nauczyciele, uczniowie i ich rodzice. Uroczystość zaszczycił Zastępca Burmistrza Pan Lesław Krokosz. Po okolicznościowym przemówieniu pani dyrektor Wioletty Ziemby uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych.

 

KOROWÓD HISTORYCZNY

800 lecie Lwówka Śląskiego zostało uświetnione w naszym mieście Piknikiem Historycznym. W bogatym programie obchodów był korowód historyczny, w którym uczestniczyli uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przebrani za kmieci.

BIEGI PRZEŁAJOWE

Dnia 12 września 2017 r. na trasach biegowych przy ZSE-T w Rakowicach Wielkich odbyły się Mistrzostwa LZS Powiatu Lwóweckiego i Gminy Lwówek Śląski w Biegach Przełajowych. W zawodach wzięło udział 37 zawodniczek i zawodników z naszej szkoły. Najlepsi w swoich kategoriach otrzymali medale oraz pamiątkowe dyplomy. W kategorii najliczniejszej ekipy nasza szkoła zajęła IV miejsce i otrzymała pamiątkowy puchar.

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

09.2017r. odbyło się spotkanie z policjantami z Komendy Powiatowej w Lwówku Śląskim. Policjanci przypomnieli podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię. Wyjaśnili jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych, do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia oraz w  jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali rad i wskazówek zaproszonych gości. Na zakończenie wizyty uczniowie otrzymali ulotki oraz lizaki.

RAJD ROWEROWY

23 września 2017r. odbyła się kolejna impreza rowerowa z Powiatem Lwóweckim. Jazda rowerem jest najlepszą formą aktywności ruchowej dla osób w każdym wieku. Nasza szkolna ekipa liczyła około 60 osób. Pomimo deszczu  na zakończenie rajdu, wszyscy uczestnicy dotarli do mety.

KONCERT FILHARMONII

Żeglując po morzach i oceanach można usłyszeć wiele ciekawych historii.  Podczas koncertu muzyków z Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze, który odbył się dnia 26.09.2017r. daliśmy się porwać muzycznym opowieściom nieustraszonego wilka morskiego Żeglarza Baltazara.

DZIEŃ CHŁOPCA

Zgodnie ze zwyczajem, corocznie, obchodzimy Dzień Chłopca. Tego dnia dziewczynki wręczyły młodym dżentelmenom upominki i złożyły życzenia. Dopełnieniem tego dnia była szkolna dyskoteka. Dziewczęta i chłopcy świetnie się bawili czerpiąc wiele radości z możliwości wspólnego spędzenia czasu na szkolnej imprezie. Takie wydarzenia pokazują, że szkoła to nie tylko miejsce ciężkiej umysłowej pracy, ale również rozrywki.

DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

09.2017r. obchodziliśmy VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób – w formie gier i zabaw dla uczniów. Egzaminatorami byli uczniowie klasy szóstej, którzy czuwali przy stanowiskach: Układanki, Losów oraz Szeryfa. Uczniowie kl.0, I i II kolorowali cyfry oraz Tabliczkowe Sowy. Wspólnie śpiewana piosenka pt.: „Szkolna tabliczka mnożenia” zachęcała do tabliczkowych zabaw, które dostarczyły wielu emocji. W uroczystości uczestniczyły przedstawicielki banku PKO BP w Lwówku Śląskim: Pani Grażyna Suchecka – dyrektor oraz Pani Marzanna Świetlicka – doradca klienta.

Tekst i zdjęcia: SP w Płóczkach Górnych